+48 695936280, +48 535097377 •

Technika grzewcza

Innowacyjny kocioł grzewczy na pellet

 • Palnik zgazowujący LESTER

  Firma Sumara-Lesterprojekt jest producentem innowacyjnego palnika pelletowego LESTER, który wykorzystuje proces zgazowania pelettu. Spalanie przy zastosowaniu palnika LESTER odbywa się dwuetapowo. W pierwszym etapie następuje zgazowanie pelletu a następnie wytworzony gaz spalany jest w wymienniku ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu 95% popiołów pozostaje w szufladzie popielnika palnika, a spaliny zawierają śladowe ilości szkodliwych składników. Zaletą takiego rozwiązania jest czyste i ekonomiczne spalanie pelletu. Palnik zgazowujący LESTER można zastosować do kotłów centralnego ogrzewania , nagrzewnic powietrza, do ogrzewania komór lakierniczych, suszarni itp. Palnik LESTER wyjątkowo dobrze sprawdza jako alternatywa dla palników olejowych.
  zobacz więcej...

 • SiloPack - Big-Bag

  Paleta do transportu, magazynowania i aplikacji materiałów sypkich o nazwie SiloPack, to własne rozwiązanie konstrukcyjne firmy Sumara-Lesterprojekt. Przy dozowaniu i transporcie. Silopak możemy wykorzystać w dostawie paliwa stałego do kotłów centralnego ogrzewania.
  zobacz więcej...


  Polecamy obejrzenie filmu o innym sposobie dostaw pelletu do kotłowni domowej z zastosowaniem palety do materiałów sypkich - SiloPack - którego konstruktorem i producentem jest firma Sumara-Lesterprojekt. Obecnie po modernizacji SiloPack wyposażony jest w mechanizm wspomagający opróżnianie pelletu.

  W skład systemu zasilania paliwem stałym kotłów wchodzi:

  • Paleta do magazynowania, aplikacji i transportu materiałów sypkich /np. paliwa stałego – pelletu, ekogroszku, groszku itp. o pojemności ok 1300 dcm3 i podstawie palety EUR tj. 1200x800 x1900 (mm). W dnie palety zastosowano zawór motylkowy pozwalający na pobór materiału sypkiego. Worek wykonany z polipropylenu będący zasobnikiem na pellet powieszony jest na stelażu stalowym ocynkowanym ogniowo, o podstawie odpowiadającej palecieEUR. Takie rozwiązanie techniczne daje to możliwość przewozu siloPACKa samochodami z klapą załadowczą (winda) oraz możliwość przemieszczania palety do magazynowania za pomocą ręcznego wózka paletowego, który jest na wyposażeniu firmy dostarczającej materiał sypki. Paleta pusta waży ok 70 kg.

  • System podawania paliwa i jego elementy. Projekt indywidualny zależny od lokalizacji kotła c.o. do miejsca magazynowania paliwa stałego składa się z portu: czyli miejsca ustawienia palety w pracy i poboru paliwa stałego z palety, elementów z katalogu – rury PCV o zwiększonej odporności na ścieranie, odcinki proste, łuki, ślimaka bezrdzeniowego (spirala) z "metra" oraz motoreduktora napędzającego system i jego obudowy.