+48 695936280, +48 535097377 •

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe to jedna z metod wykorzystywana przy malowaniu konstrukcji i różnego rodzaju elementów wykonanych z metalu. Daje ona 100% przyczepności powłoki lakierniczej oraz estetyczny efekt. Malujemy konstrukcje aluminiowe i stalowe na wiele kolorów zależnie od potrzeb Klienta. Farba nanoszona może mieć efekt połysku matu lub struktury, konstrukcje malowane mogą być odporne na warunki atmosferyczne lub farba może być dostosowana indywidualnie do określonych wymogów zastosowania malowanego elementu.

Technologia malowania proszkowego polega na nanoszeniu farby na malowane elementy w formie proszku za pomocą pistoletu elektrostatycznego, a następnie elementy te wygrzewane są w specjalnym piecu elektrycznym w temperaturze ok. 200 stopni Celsjusza. Wcześniej jednak przed nałożeniem farby należy przygotować elementy metalowe do malowania przez oczyszczenie ich w sposób mechaniczny i chemiczny.

Przykładowe elementy do malowania proszkowego to: ogrodzenia, balustrady, rowery, grzejniki felgi konstrukcje i profile stalowe, elementy aluminiowe i wiele wiele innych...

Przykładowe elementy wyposażenia: