+48 695936280, +48 535097377 •

Części Palnik LESTER

Części Palnik LESTER

 • Sterownik ST-798 LESTER

  Sterownik ST798L to regulator temperaturowy dedykowany dla palnika zgazowującego pellet - LESTER. Sterownik ST798L przeznaczony jest do pelletowych kotłów C.O. z palnikiem typu LESTER. Steruje on pompą obiegu wody, pompą ciepłej wody użytkowej (C.W.U.), wentylatorem spalin, podajnikiem głównym, podajnikiem dodatkowym paliwa oraz zapalarką i zespołem czyszczenia palnika. Urządzenie to może również współpracować z dwoma zaworami trójdrożnymi lub czterodrożnymi, regulatorem pokojowym dwustanowym (ST-290L), regulatorem pokojowym z komunikacją RS (ST-280L lub ST-298L), modułem GSM oraz modułem Ethernet.
  zobacz więcej...

 • Palnik LESTER

  Firma Sumara-Lesterprojekt jest producentem innowacyjnego palnika pelletowego LESTER, który wykorzystuje proces zgazowania pelettu. Spalanie przy zastosowaniu palnika LESTER odbywa się dwuetapowo. W pierwszym etapie następuje zgazowanie pelletu a następnie wytworzony gaz spalany jest w wymienniku ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu 95% popiołów pozostaje w szufladzie popielnika palnika, a spaliny zawierają śladowe ilości szkodliwych składników. Zaletą takiego rozwiązania jest czyste i ekonomiczne spalanie pelletu. Palnik zgazowujący LESTER można zastosować do kotłów centralnego ogrzewania , nagrzewnic powietrza, do ogrzewania komór lakierniczych, suszarni itp. Palnik LESTER wyjątkowo dobrze sprawdza jako alternatywa dla palników olejowych.
  zobacz więcej...

 • SiloPack (Big-Bag)

  Paleta do transportu, magazynowania i aplikacji materiałów sypkich o nazwie SiloPack, to własne rozwiązanie konstrukcyjne firmy Sumara-Lesterprojekt. Przy dozowaniu i transporcie. Silopak możemy wykorzystać w dostawie paliwa stałego do kotłów centralnego ogrzewania.
  zobacz więcej...


  Polecamy obejrzenie filmu o innym sposobie dostaw pelletu do kotłowni domowej z zastosowaniem palety do materiałów sypkich - SiloPack - którego konstruktorem i producentem jest firma Sumara-Lesterprojekt. Obecnie po modernizacji SiloPack wyposażony jest w mechanizm wspomagający opróżnianie pelletu.

  W skład systemu zasilania paliwem stałym kotłów wchodzi:

  • Paleta do magazynowania, aplikacji i transportu materiałów sypkich /np. paliwa stałego – pelletu, ekogroszku, groszku itp. o pojemności ok 1300 dcm3 i podstawie palety EUR tj. 1200x800 x1900 (mm). W dnie palety zastosowano zawór motylkowy pozwalający na pobór materiału sypkiego. Worek wykonany z polipropylenu będący zasobnikiem na pellet powieszony jest na stelażu stalowym ocynkowanym ogniowo, o podstawie odpowiadającej palecieEUR. Takie rozwiązanie techniczne daje to możliwość przewozu siloPACKa samochodami z klapą załadowczą (winda) oraz możliwość przemieszczania palety do magazynowania za pomocą ręcznego wózka paletowego, który jest na wyposażeniu firmy dostarczającej materiał sypki. Paleta pusta waży ok 70 kg.

  • System podawania paliwa i jego elementy. Projekt indywidualny zależny od lokalizacji kotła c.o. do miejsca magazynowania paliwa stałego składa się z portu: czyli miejsca ustawienia palety w pracy i poboru paliwa stałego z palety, elementów z katalogu – rury PCV o zwiększonej odporności na ścieranie, odcinki proste, łuki, ślimaka bezrdzeniowego (spirala) z "metra" oraz motoreduktora napędzającego system i jego obudowy.

 • Szuflada popielnika duża do palnika LESTER

  Palnik LESTER można zmodernizować przez zastosowanie szuflady dużej zamiast powszechnie stosowanej. Modernizacja taka daje nam jeszcze większy komfort, ponieważ pojemność tej szuflady jest o wiele większa niż powszechnie stosowanej, co powoduje minimalny nakład pracy przy obsłudze kotła z zastosowaniem palnika LESTER.
  zobacz więcej...

 • Wentylator wyciągowy spalin

  Wentylator wyciągowy spalin zapewnia właściwy, sterowany ciąg powietrza w palniku LESTER. Wyposażony jest w czujnik temperatury oraz halotron, ktory pozwala dokonać pomiaru obrotów wentylatora niezbędnych do właściwej pracy palnika Lester. Wentylator wyciągowy można również zastosować do innych kotłów centralnego ogrzewania. Dopuszczalna temperatura pracy ze spalinami do 240 stopni Celsjusza. W wentylatorze zastosowano wirnik i silnik firmy EBM-PAPST. Obudowa wentylatora wyciągowego wykonana jest z blachy stalowej malowanej proszkowo w kolorze czarnym.

 • Zasobnik pelletu

  Zasobnik pelletu to część wyposażenia kotła C.O. Jest to pojemnik z tkaniny z atestem trudnopalności na stelażu metalowym. Zastosowanie tkaniny powoduje wyciszenie pracy zsypu pelletu do podajnika. Dolna część zasobnika wykonana jest z blachy stalowej o odpowiednim kształcie ułatwiajacym przesuwania się paliwa stałego. Aby pellet nie zalegał w rogach podstawy zasobnika zastosowano wymuszony przesuw podajnikiem dodatkowym zwanym potocznie "ślimakiem". Rozwiązanie to pozwala na wykorzystanie do maksimum objętości zasobnika na pellet. Czujnik paliwa, który jest zamontowany w zasobniku wymusza pracę podajnika dodatkowego w momencie kończenia się paliwa. Objętość zasobnika to 180 kg pelletu wg DIN. Taka ilość powoduje, że zapas paliwa starcza zależnie od zapotrzebowania budynku na ciepło średnio ok. 10-14 dni.
  zobacz więcej...

 • Dyfuzor – dopalacz płomienia

  Dyfuzor ceramiczny lub szamotowy składajacy się z kształtek ceramicznych lub szamotowych do kotła centralnego ogrzewania z palnikiem LESTER ma za zadanie umożliwić całkowite spalenie gazów z palnika i skierować spaliny w dolną część wymiennika ciepła (pod ruszt) aby wykorzystać całą powierzchnię wymiennika do odbioru ciepła. Dyfuzor można zainstalować w kotle z palnikiem LESTER, który jest już użytkowany przy okazji przeglądu okresowego lub zainstalować samemu w wymienniku ciepła. Dyfuzor płomienia dostarczany jest w formie zestawu składającego się z kształtek ceramicznych lub odpowiednio dociętych cegieł szamotowych, zaprawy i instrukcji montażu (patrz zdjęcie). Zastosowanie dyfuzora zdecydowanie poprawia wydajność kotła C.O. a tym samym zmniejsza zużycie pelletu.
  zobacz więcej...

 • Części zamienne do palnika LESTER i kotła KF25

  Oferujemy orginalne części zamienne do palnika zgazowującego LESTER i Kotła KF25, serwis fabryczny gwarancyjny i pogwarancyjny, modernizację z przystosowaniem palnika LESTER do użytkowanych kotłów olejowych i na paliwo stałe, służymy dodatkowymi informacjami oraz fachowym doradztwem technicznym.

 • Podajnik pelletu

  Podajnik to urządzenie do podawania pelletu w sposób mechaniczny w ktorym zastosowano ślimak z rdzeniem. Podajnik napędzany jest motoreduktorem elektrycznym 230V i można go zastosować do kotłów C.O. o mocy do 40KW. Podajnik pelletu powinien pracować pod kątem do 45 stopni w stosunku do poziomu.Długość części wznoszącej to 160cm . Urządzenie to pozwala na podanie i dozowanie pelletu do palnika.